UDDER 4.ULUSLARARASI UYGUNLUK DEĞERLENDİRME SEMPOZYUMU’NA KATILDIK

UDDER Uygunluk Değerlendirmesi Derneği’nin 11-12 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Harbiye Askeri Müzesi’nde düzenlediği 4.Uluslararası Uygunluk Değerlendirmesi Sempozyumu’na KSKDER olarak katılım sağladık. Kalite altyapısının önemli unsurlarından biri olan uygunluk değerlendirmenin (test, muayene, gözetim, belgelendirme) sektörler bazında ele alındığı, son gelişmelerin detaylı şekilde değerlendirildiği bir buluşma noktası olarak planlanan sempozyumda ülkemizde uygunluk değerlendirmesi alanında görev yapan profesyoneller ile birlikte konusunda uzman uluslararası konuşmacılar da yer almıştır.

KSKDER Yönetim Kurulu Başkanı Nesrin Serin Onkardeşler UDDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak sempozyumun ilk günü gerçekleşen Genel Oturumda “Türkiye’de Uygunluk Değerlendirme Sektörünün Kapasitesi, Sorunları ve Geleceği” başlıklı konuşma yapmıştır.

Sempozyumun 2. günü gerçekleşen “Gıda ve Tarım Sektöründe Uygunluk Değerlendirmesi” konulu panele KSKDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Osman Yalçın Tekinarslan konuşmacı olarak katılım göstermiş olup aynı oturumda T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı BÜGEM Genel Müdürü Sayın Mesut Akdamar da konuşmacı olarak yer almıştır.

Üyelerimizin ünvanlarının yer aldığı bir roll-up görselinin sempozyum alanında sektör STK’ları için ayrılmış alanda sergilendiği sempozyum, diğer oturumların ardından tamamlanmıştır.